Zestaw do czyszczenia komina na wiertarke

Zestaw do czyszczenia komina na wiertarke

Kominy są ważną cechą domu, a zatkany może powodować wiele problemów. Zatkany komin może prowadzić do wielu potencjalnych zagrożeń. Pożary kominów mogą być niebezpieczne i powodować kosztowne problemy i naprawy, które wymagają dalszej naprawy. Co roku dochodzi do pożarów i zatruć tlenkiem węgla z powodu zatkanego komina. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać komin, aby upewnić się, że nie jest zablokowany, a jeśli przeoczyłeś tą sprawę i wymaga czyszczenia, musisz podjąć odpowiednie kroki, aby go odblokować. Zestaw do czyszczenia komina na wiertarke przychodzi z pomocą. Bez trudu możesz wyczyścić komin, szybko i sprawnie, nie musisz być zawodowym kominiarzem, każdy może to zrobić sam, a przy tym zaoszczędzić pieniądze.

Oryginalna lanca Czyściciel przeznaczona jest do mechanicznego czyszczenia kominów, łatwo i bezproblemowo. Na końcu głowicy znajdują się łańcuchy. Jest to narzędzie które może być podłączone do wiertarki lub wkrętarki. Czyściciel będzie odpowiedni do czyszczenia różnego rodzaju kominów - wystarczy założyć odpowiednią końcówkę. Konserwacja jest prosta, można spryskać WD-40. Możesz zrezygnować z kominiarza i różnych innych metodach. Nasz zestaw do czyszczenia komina na wiertarkę jest bardzo łatwy w użyciu. Dużo lepiej sprawdza się niż często stosowane czyszczenie kominów kulą i szczotką na linie. Czyściciel wyczyści bardzo wiele, najbardziej twardy osad, usunie sadzę szklistą. Obracające się łańcuchy na końcu, są w stanie doprowadzić komin do idealnego stanu.

W komplecie znajduje się:

- Lanca Czyściciel oraz 3 czyszczące głowice

- Głowica łańcuchowa, zamontowana i gotowa do użycia

- Głowica łańcuchowa, stosowana do kominów kwasoodpornych

- Głowica nylonowa uniwersalna, przeznaczona do oczyszczenia pozostałej sadzy

Głowicę są wkładami które można bardzo łatwo i szybko zamontować. Wystarczy użyć klucza, każdy sobie z tym poradzi. Będziesz mógł wyczyścić delikatniejsze kominy różnego typu.

Na zakupiony produkt istnieje roczna gwarancja. Jeśli produkt zostanie uszkodzony nie z winy użytkownika, to zobowiązujemy się do jego niezwłocznej naprawy. Naprawa po okresie gwarancji lub z winy użytkownika wynosi 50zł.

Działanie Czyściciela

Nasz zestaw do czyszczenia komina na wiertarke to najbardziej popularne narzędzie aby szybko i łatwo wyczyścić komin. Napędzane może być wiertarką lub wkrętarką również akumulatorową. Nawet jedna osoba poradzi sobie z jego obsługą. Po jednej stronie znajduje się uchwyt na który mocuje się wiertarkę a na samym końcu jest głowica która służy do czyszczenia. Zastosowane zostały łożyska, które powodują płynne działanie czyszczaka. 

Został zastosowany czerwony i elastyczny pancerz który posiada kilka warstw. Jest to twardy a jednocześnie giętki materiał w którym kręci się stalowy wał napędowy. Dzięki temu głowica czyszcząca może się obracać. Jest to najlepszy sposób aby dokładnie wyczyścić komin. Inne narzędzia słabo sobie radzą gdy komin jest brudny. Łańcuch który jest w zestawie posiada uniwersalną długość, kiedy się kręci ma 25cm, będzie odpowiedni do każdego kształtu komina. Dzięki wkładom będzie można wyczyścić:

- murowane kominy

- stalowe 

- ze stali kwasoodpornej

- kamionkę itp.

- rury wentylacyjne 

Zestaw do czyszczenia komina na wiertarke

Wymiana wkładów jest łatwa i szybka. Głowica posiada gwint i nakrętkę która dociska wkład. W razie potrzeby można ją odkręcić i zamontować odpowiedni wkład, w zależności od rodzaju czyszczenia. Można też zastosować łańcuch o różnej długości. Naszym zestawem usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń znajdujących się w kominie będzie łatwe, wyczyścisz również sadzę szklistą. Czyściciel najlepiej sprawdzi się czyszcząc komin z góry, jednak możliwe jest czyszczenie od dołu. Nasza lanca może być również wykorzystana do wyrównania komina. Czasami zdarza się wystająca zaprawa, która zwęża komin, wtedy można użyć nasz sprzęt.

Atuty lancy do czyszczenia kominów:

- skutecznie wyczyści komin

- prosta obsługa, wystarczy jedna osoba

- uniwersalny sprzęt na każdy komin

- odpowiednio użytkowany długo posłuży

- oszczędność pieniędzy, nie potrzebujesz kominiarza

- gwarancja i serwis

Nasz czyściciel dostępny jest w kilku długościach:

- 15m

- 12m

- 10m

- 8m

- 6m

- 5m

Zobaczy film jak działa Lanca Czyściciel:

Odpowiednie traktowanie narzędzia wydłuży jego żywotność, oto kilka zasad:

- Kierunek obrotowy tylko prawy

- Stosować wkrętarkę/wiertarkę z maksymalną prędkością obrotową 1500rpm

- Wiertarka lub wkrętarka powinna posiadać sprzęgło przeciążeniowe lub ogranicznik momentu obrotowego

- Czyszcząc lancą komin powinien być wychłodzony. Starać się unikać temperatur powyżej 40 stopni C

- Zalecane jest aby czyścić w cyklach 10min pracy i 10 min przerwy. Dzięki temu będzie można uniknąć przegrzania pancerza i wału.

Czyściciel to świetny zestaw do czyszczenia komina na wiertarke, nie jest zabawką a narzędziem dzięki któremu będziesz mógł sam czyścić swój komin. Wiele osób korzysta z niego i jest zadowolonych. Lance dobrze jest oczyścić z pracy, jest to szybkie i nie stanowi problemu, wystarczy spryskać łożysko preparatem WD-40 znajdujące się przy głowicy. Dzięki temu głowica będzie mogła swobodnie się obracać i narzędzie przedłuży swoją żywotność. Jeszcze raz przypominamy czysty komin jest obowiązkiem!

Powiązane produkty