Szczotka do czyszczenia komina

Szczotka do czyszczenia komina

Kominy muszą umożliwiać swobodny przepływ niebezpiecznych gazów spalinowych, czysty komin jest niezbędny do szybkiego i swobodnego odprowadzania tych gazów. Regularne czyszczenie usuwa sadzę i pomaga zapobiegać niebezpiecznym pożarom kominów. Czyszczenie poprawia wydajność niektórych urządzeń, oszczędzając pieniądze na paliwie. Jeśli poszukujesz szczotka do czyszczenia komina, to mamy dla Ciebie dużo lepsze rozwiązanie. Sprawdź naszą lance która jest zasilana na wkrętarkę lub wiertarkę. Jest to mega wygodne i łatwe rozwiązanie, dzięki któremu wyczyścisz szybko i sprawnie wyczyścisz komin.

Sprawny komin należy czyścić przynajmniej raz w roku. Dzieje się tak, ponieważ za każdym razem, gdy palisz ogień, w kominie gromadzi się sadza. Zbyt dużo sadzy stwarza ryzyko pożaru i ogranicza swobodne ulatnianie się niebezpiecznych gazów, co prowadzi do rozlewania się oparów. Jeśli właśnie wprowadziłeś się do nieruchomości z istniejącym kominkiem, ważne jest, aby sprawdzić kominek i komin. Nawet jeśli poprzedni właściciele czyścili go, nie oznacza to, że nie pojawi się potencjalnie niebezpieczny wypadek. Nie zastanawiaj się nad konsekwencjami ignorowania potencjalnych zagrożeń.

Czysty komin to podstawa

Kiedy masz sporządzony raport kupującego dom, kominek i wnętrze komina często nie są sprawdzane. Oznacza to, że mogą wystąpić problemy, o których nikt nie jest świadomy. Nie będziesz wiedzieć, kiedy odbyła się ostatnia inspekcja, więc musisz sprawdzić stan komina, aby zapewnić jego bezpieczeństwo i wydajność. Szczotka do czyszczenia komina słabo się sprawdza, wypróbuj naszą lance zasilaną na wiertarkę lub wkrętarkę. 

Szczotka do czyszczenia komina

Jeśli przewód kominowy nie będzie czysty, szkodliwe chemikalia mogą przedostać się do Twojego domu. Dym i gaz wyrzucane z komina mogą przedostawać się przez strych, piwnicę lub inne części domu. Na przykład wdychanie kreozotu z zewnątrz drewna opałowego, gdy komin jest zatkany, jest szkodliwe dla zdrowia, dlatego należy go wyczyścić. Nasza lanca może pomóc chronić Ciebie i Twoją rodzinę przed chemikaliami i gazami, które mogą zostać wyrzucone przez pożar.

Podsumowanie

Zachęcamy wszystkich aby raz na jakiś czas czyścić komin w swoim domu czy innej nieruchomości gdzie znajduje się komin. Co roku w Polsce dochodzi do śmiertelnych przypadków zatrucia, a tysiące osób trafia do szpitali. Przyczyną jest zapchany komin. Szczotka do czyszczenia komina nie wyczyści sadzy tak dobrze jak nasza lanca Czyściciel. Nasz produkt odpowiednio użytkowany wyczyści komin wiele razy, co przyczyni się również do oszczędności. Będziesz mógł sam prosto i szybko wyczyścić komin, nie trzeba posiadać doświadczenia, wszystko jest łatwe do obsługi.  

Powiązane produkty