Proszek do czyszczenia komina

Proszek do czyszczenia komina

Czysty komin to obowiązek, chyba nie trzeba nikomu tego mówić. Zapchany komin może spowodować pojawienie się ognia. W Polsce co roku dochodzi do wielu pożarów którego przyczyną jest brudny komin. Do tego dochodzą liczne zatrucia dwutlenkiem węgla. Dlatego ludzie aby wyczyścić komin stosują proszek do czyszczenia komina który zawiera różne substancje chemiczne. Taki proszek nie jest zbytnio dobrym pomysłem, kiedy komin jest mocno zanieczyszczony, to lepszym rozwiązaniem będzie użycie naszego narzędzia do czyszczenia komina czyli Czyściciel.

Naszym narzędziem bardzo łatwo i szybko wyczyścisz dowolny komin. Obsługa jest prosta, wystarczy podłączyć wkrętarkę lub wiertarkę aby wprowadzić głowicę z łańcuchami która znajduje się na końcu lancy. Będziesz mógł wyczyścić komin taki na którego chemia nie zadziała. Będziesz mógł to robić wiele razy oszczędzając pieniądze na chemicznych specyfikach czy kominiarzu. Odpowiednio użytkowane narzędzie będzie długo służyło. Jedyną rzeczą którą można zrobić, to spryskać łożysko znajdujące się przy głowicy preparatem WD-40. Z naszego narzędzia korzysta wiele osób, i Ty również możesz, nie trzeba posiadać do tego umiejętności, podłączasz wiertarkę lub wkrętarkę ustawiasz prawe obroty i to wszystko.

Jak często czyścić komin?

Zaleca się czyszczenie komina przynajmniej raz w roku. Nawet jeśli rzadko korzystasz z kominka, zwierzęta mogą schronić się w kominie, również pszczoły mogą uznać, że jest to idealne miejsce. Za każdym razem, gdy używasz komina, kreozot może się gromadzić. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś wyczyścić komin, zrób to. Lepiej być bezpiecznym niż czekać zbyt długo. Jeśli chcesz zastosować proszek do czyszczenia komina, to nie jest to najlepsze rozwiązanie, są znacznie lepsze jak wspomniane narzędzie Czyściciel zasilane wiertarką. Pozbądź się wszelkich zanieczyszczeń w różnego rodzaju kominów.

Dzięki dodatkowym końcówkom dostępnym w zestawie naszego narzędzia, będziesz mógł czyścić różne kominy, murowane, ze stali kwasoodpornej, kamionkę itp. Ten sprzęt  jest niezawodny, poradzi sobie w każdych warunkach. Posiada dwa łożyska dzięki temu głowica płynnie się obraca. Nasza lanca dostępna jest w różnych długościach, dla tego z pewnością będziesz mógł wybrać odpowiednią dla swojego komina. 

Najlepiej naszej lancy używać przez 10 min i zrobić 10 min przerwy, dzięki temu będziesz mógł uniknąć przegrzania i wydłużysz jej działanie. Komin powinien być zimny. W tym artykule przedstawiliśmy państwu alternatywę do środków chemicznych która według nas i wielu użytkowników którzy stosują nasze narzędzie jest dużo lepsza. Z pewnością każdy sobie poradzi z wyczyszczeniem komina, robiąc tą czynność bardziej dokładnie od zawodowego kominiarza który często robi niedokładnie nie posiadając odpowiedniego sprzętu. Czysty komin jest bardzo ważny aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym osobom przebywającym w danym budynku.

Proszek do czyszczenia komina

Proszek do czyszczenia komina opinie

Stosowanie chemii nie będzie dobrym rozwiązaniem. W tym miejscu zamieścimy kilka relacji osób które zastosowały tego typu produkty. Proszek do czyszczenia komina opinie pochodzą z różnych grup dyskusyjnych polskich jak i zagranicznych napisanych przez użytkowników, oto one:

- Mój komin nie był zbytnio brudny jednak wymagał czyszczenia, zastosowałem chemię i byłem zawiedziony, skończyło się na wizycie kominiarza.

- Jak na razie nie mam dobrej opinii o tych wynalazkach. Być może coś robiłem nie tak ?. Stosowałem raz takie niby specjalne proszki za duże pieniądze, które po spaleniu za ok 15 dni miały zaowocować oczyszczeniem komina. Niestety nic takiego się nie stało. Używałem też specjalną sól, ale poza błękitnym płomieniem podczas palenia nie zauważyłem innych korzyści z jej stosowania.

- Niestety nie ma środków do chemicznego czyszczenia kominów. Węgiel jest bardzo odporny chemicznie i stąd ta trudność. Można jedynie starać się aby komin nie ulegał nadmiernemu zabrudzeniu i do tego właśnie służą tzw. katalizatory w proszku. Działanie polega na tym, że w ich obecności węgiel spala się w znacznie niższych temperaturach i dlatego większość spala się w palenisku, a nie ulatuje w postaci sadzy do komina.

Podsumowanie

Proszek do czyszczenia komina opinie ma słabe. Dużo lepiej jest zastosować mechaniczne czyszczenie z wykorzystaniem naszego narzędzia. Będziesz mógł bez problemu wyczyścić każdy komin od góry ale również i od dołu. Ciągle powtarzamy jak bardzo niebezpieczny może być nieczyszczony komin. Warto wyczyścić komin przynajmniej raz na rok. Nikt przecież nie chce aby pojawił się pożar. Nasze narzędzie zrobi to dokładnie. Dzięki niemu oszczędzisz na nieskutecznej chemii i na kominiarzach którzy często są nieuczciwi i wykonują swoją pracę niedokładnie.

Powiązane produkty