Mechaniczne czyszczenie komina 

Mechaniczne czyszczenie komina

Mieszkańcy domów prywatnych w zimnych porach roku ogrzewają swoje domy i inne nieruchomości. Podczas pracy urządzeń grzewczych w kominach gromadzi się sadza. Z tego powodu wydostawanie się dymu jest utrudnione, istnieje niebezpieczeństwo pożaru w pomieszczeniu i zatrucia mieszkających w nim osób. Mechaniczne czyszczenie komina cena potrafi być wysoka, wszystko zależy od stopnia zabrudzenia. Ale nie przejmuj się mamy dla Ciebie rozwiązanie, jest nim nasze narzędzie Czyściciel zasilane wiertarką lub wkrętarką z obrotową głowicą na której znajduje się łańcuch, dostępne są zresztą jeszcze dwie dodatkowe końcówki do każdego rodzaju komina. Bardzo łatwo będziesz mógł sam wyczyścić sobie komin, często lepiej niż zawodowy kominiarz który dysponuje przeważnie słabym sprzętem.

Konieczność czyszczenia komina

Zabezpiecz się przed niebezpieczną palącą czarną sadzą w kominie, musisz wiedzieć, jak czyścić kominy. Wiele osób myśli o rozwiązaniu problemu, gdy dym już wchodzi do pokoju. W zimie piece i kominki ogrzewane są niemal w sposób ciągły. Z czasem sytuacja może stać się coraz gorsza. Sadza osadza się na ścianach komina. Zawęża istniejącą szczelinę i nie pozwala na całkowite przejście dymu, więc wchodzi do pomieszczenia. Ze względu na wysoką temperaturę w kominie nagromadzona sadza może się zapalić. Prowadzi to do jego zniszczenia. Iskry wydobywające się z rury stają się źródłem ognia lub dochodzi do zatrucia tlenkiem węgla. Właściciele mają pytanie jak wyczyścić rurę kominową. Co najmniej dwa razy w roku należy sprawdzać stan komina. Przed i po sezonie grzewczym.

Kiedy czyścić

To, czy komin wymaga czyszczenia, można określić naocznie. Najpierw zwróć uwagę na kolor dymu. Jeśli piec jest nienaruszony, a komin czysty, to kłęby dymu są jasnoszare lub białe. Gęsty czarny dym sygnalizuje konieczność podjęcia środków zapobiegawczych: w kominie nagromadziła się sadza. Znaczenie ma również kolor płomienia w palenisku. Jeśli jasnopomarańczowy odcień zmieni się na ciemnopomarańczowy, komin wymaga oczyszczenia. Jeśli poszukujesz mechaniczne czyszczenie komina allegro, to nie musisz już tego szukać, sprawdź naszą lance dostępną w naszym sprawdzonym i pewnym sklepie. Będziesz mógł bardzo łatwo oczyścić każdy rodzaj komina, dzięki dostępnym w zestawie końcówkom. Czyściciel posiada łożyska, dzięki temu głowica dobrze obraca się. Czyścić najlepiej od góry, ale od dołu również można to zrobić. Dym zawiera cząsteczki mechaniczne. Plamią powierzchnię kanału. Sadza gromadzi się w rurze i pojawia się czarna powłoka. Osady twardnieją w wyniku nasycenia parą wodną. Rura jest zatkana. Zagięcia kanałów, przejścia, powierzchnie rur ceglanych pokryte są warstwą sadzy.

Mechaniczne czyszczenie komina

Metody oczyszczania

Na jakość pieca lub kominka wpływa warstwa sadzy na ścianach komina. Odpady przedostają się do przestrzeni mieszkalnej, a sadza zgromadzona na kominie ulega zapaleniu. Kłopotów można uniknąć, jeśli nie zapomnisz o czyszczeniu kominów pieców i kominków z sadzy. Jeśli sadza pozostaje w tyle, możesz zapukać kijem w ścianę komina. Niektórzy chcą zastosować obierki ziemniaczane, jednak nie oczyszczają komin tak jak byśmy tego chcieli. W wielu przypadkach wskazane jest wykonanie mechanicznego czyszczenia. Dobrym sposobem jest spalanie drewna osikowego w piecu. Ale to nie jest całkowicie bezpieczne. Sadza zapala się i łuszczy się z rury. Jeśli w rurze jest dużo sadzy, lepiej zastosować inną, bezpieczniejszą metodę taką jak nasz Czyściciel.

Czyszczenie z wykorzystaniem lancy

Ta metoda jest najskuteczniejsza. W dawnych czasach kominiarze używali rdzeni mocowanych za pomocą kabla. Przebijali gęste nagromadzenie sadzy. Stosowano również różne ręczne metody, do dzisiaj zresztą stosują. Często po kominiarzu trzeba poprawiać, niestety ale większość kominiarzy nie przykłada się do swojej pracy i nie dysponują odpowiednimi narzędziami. Jeśli również szukałeś mechaniczne czyszczenie komina ze smoły i trafiłeś na ten artykuł to sprawdź nasze narzędzie. Ciągle powtarzamy, że czysty komin jest absolutnie obowiązkiem. Nikt przecież nie chcę aby spłonął cały dobytek.

Do naszego urządzenia wystarczy tylko wiertarka lub wkrętarka ustawiona na prawe obroty i prędkość obrotowa do 1500 rpm. Obracająca się głowica z łańcuchami skutecznie czyści komin, jeśli chcesz, to zmienisz w każdej chwili końcówkę i możesz czyścić kominy delikatniejsze z różnych materiałów. Nie musisz wydawać pieniędzy na kominiarzy, możesz samemu wyczyścić komin dużo lepiej. Odpowiednio użytkowany sprzęt długo posłuży. Dodatkowo udzielamy gwarancji na rok czasu.

Powiązane produkty